תלן לאנגלית דבורה עם טאבלטים

תל”ן “ללמוד אנגלית בכיף” באמצעות טאבלטים

ללמוד אנגלית בכיף הינה תוכנית לימודים נוספת (תל”ן) חדשנית ומהפכנית ללימוד אנגלית דבורה Spoken English תוך שימוש בטאבלטים.

התוכנית מיועדת לשלבים הראשונים בלימוד השפה האנגלית. בשלבים אלו רכישת יסודות השפה ואוצר המילים הראשוני נעשים על ידי דיבור והקשבה. הגיל הצעיר הוא המתאים ביותר להתחיל ללמוד אנגלית. בשלב התפתחות זה, המוח של התלמיד עדיין בונה את הקשרים בין מרכז הדיבור וההקשבה (ברוקה) ומרכז הקריאה והכתיבה (ורניקה) והוא עדיין פתוח לקלוט שפה שניה כיכולת בפני עצמה וללא התייחסות והפרעה משפת האם.

 

תוכנית ללמוד אנגלית בכיף משלבת הקנייה פרונטלית קצרה, הפעלה משחקית ואחריה עבודה פרטנית וקבוצתית.
העבודה הפרטנית, האינטראקטיבית נעשית באמצעות טאבלטים ובאמצעות תוכנת Speak2Go שפותחה על ידי החברה. בתירגולים עם התוכנה, התלמיד שומע ומדבר אנגלית כמו במעבדה לשונית וכך נוצרת חוויה המדמה את השהייה בארץ דוברת אנגלית. ראה סרטון.

 

בכדי לחבב על התלמידים את השפה האנגלית וליצור להם תחושת מסוגלות, התוכנית שמה דגש על למידה חוויתית ומהנה. ולכן, התוכנית כוללת שפע של תכני מולטימדיה, סרטונים, אנימציות, שירים ומשחקים.

התכנית מקנה לתלמידים, בצורה מהנה ושיטתית, את כל יסודות השפה הדבורה והכנה לקריאה באנגלית: יכולת הבחנה בצלילי האנגלית, מודעות פונטית, אוצר מילים ראשוני והקניה של מבטא אמריקאי.

 

התוכנית מציעה 3 שנות לימוד של השפה הדבורה והיא מכסה את אוצר המילים הבסיסי וביטויים שימושיים (הכרות, פעולות בסיסיות, מספרים, מזון, משפחה, בית-ספר, איברי גוף וכיו”ב). שיטת הלימוד בתוכנית היא ספירלית וכל שיעור כולל חזרה וחיזוק של חומרים שנלמדו בשיעורים קודמים.

 

הטכנולוגיה שעומדת מאחורי התוכנה מאפשרת התאמה פרסונלית והתאמה לרמת ההגייה של כל תלמיד ותלמיד, דבר המאפשר מתן משובים מותאמים אישית, בניית תחושת מסוגלות, וביטחון בדיבור באנגלית.

ל Speak2Go יש אישור משרד החינוך כסביבת תוכן והיא פעלה בהצלחה רבה בתש”פ בכ- 300 בתי ספר.
הניסיון בבתי הספר מראה שהתלמידים מתלהבים ומתחברים ללימוד השפה דרך אמצעי טכנולוגי.

 

פרטים נוספים:

– החברה תספק את הטאבלטים והקישוריות לאינטנרט לשיעורי התל”ן.
– הדרכות יתבצעו ע”י מדריכות איכותיות שנבחרו בקפידה, הוכשרו ושהוסמכו ע”י החברה.
– המדריכות יקפידו על עמידה במערכת הכללים, התקנון והקוד התרבותי של בית הספר.
– כל תלמיד יקבל רישיון שימוש אישי בתכנת Speak2Go למשך כל שנת הלימודים. הרישיון הוא WEB-י וניתן להיכנס אליו מכל מחשב וטלפון כולל מבית הספר ובבית.